Ashoka

Компанія «Ashoka» вважається «хрещеним батьком» соціального підприємництва. Саме завдяки діяльності цієї компанії і зокрема її засновника Біллі Дрейтона,  соціальне підприємництво як практика бізнесу і як предмет вивчення почало своє широке розповсюдження.

«Ashoka» вважає, що будь-яка людина може навчитися і застосувати співчуття, критичні навички, емпатію, роботу в команді, лідерство та робити зміни, щоб бути успішним у сучасному світі. Саме тому  необхідно створити можливості, в яких кожен, хто має необхідні навички та ідеї міг вирішувати складні соціальні проблеми. Робиться акцент на тому, що в основі соціального підприємництва лежить принцип «ідея, плюс енергія того, хто здатний її втілити». Саме тому асоціація підтримує не так ідею соціального проекту, скільки здатних втілити її людей. На даний момент фонд  здійснює свою діяльність в більш ніж 70 країнах і підтримує роботу майже 3000 соціальних підприємців.

 
З 2004 року «Ashoka» заснувала «Конкурс змін» (Changemakers competition), в якому може брати участь будь-який підприємець. Для участі в конкурсі достатньо лише описати, представити бізнес-план свого соціального проекту і опублікувати його онлайн на сайті «Ashoka»: Changemakers . Протягом року «Ashoka»  проводить близько семи подібних конкурсів, а в кінці звітного періоду комісія заслужених членів «Ashoka» оголошують дванадцять фіналістів. З часів заснування конкурсу було придумано близько 5000 комерційних рішень, спрямованих на поліпшення соціальної ситуації в 145 країнах. Інвестори провідних країн світу вклали близько 30 мільйонів доларів на розвиток цих проектів.

Сама команда «Ashoka»  визнає, що стати їхнім стипендіатом не так просто, процедура  відбору спрямована на те, щоб загострити ідеї, ретельно продумати методи і способи реалізації.  Після відбору , заснованого на п'яти ключових критеріях, обраним стипендіатам на етапі запуску дають стипендію у середньому на три роки (за необхідністю) .

Фінансова підтримка соціальних підприємців є не єдиним видом діяльності «Ashoka». Компанія підтримує співпрацю стипендіатів, щоб вони могли вчитися один у одного, обмінюватися знаннями. Так з 2008 року була заснована программа «Ashoka U / Changemaker Campus Initiative», щоб сприяти культурі соціальних інновацій серед молоді. Вони працюють з викладачами та співробітниками у вищих навчальних закладах усього світу, щоб допомогти їм розвинути програми соціального підприємництва та підтримати студентів - соціальних підприємців.

Головною мірою успіху для соціальних підприємців є зміни в суспільстві, які відбулися завдяки їх діяльності. І кожен новий приклад успішного соціального підприємства надихає і приваблює більше і більше нових бізнесменів, готових вкладати в соціальний бізнес. 

Найбільш яскраві і відомі  соціальні підприємці, підтримані «Ashoka»:

  • Родріго Баджо , засновник Центру цифрових технологій, мережа комп'ютерних шкіл у бідних латиноамериканських кварталах.
  • Джордж Авраам, засновник і генеральний директор SCORE Foundation, який реалізовує проект Eyeway (здійснює інформаційну підтримку слабозорих та незрячих людей в Індії). Він також є засновником і головою Всесвітньої ради з крикету сліпих (WBCC) та Асоціації з крикету для сліпих в Індії (ACBI).
  • Віра Кордейру , реформування бразильської системи охорони здоров'я
  • Джиммі Вейлз , засновник Вікіпедії.
  • Мухаммад Юнус , засновник Grameen Bank в Бангладеш для надання мікрокредитів населенню. Юнус був обраний як член-засновник Глобальної академії Ashoka в 2001 році, а у 2006 – лауреат Нобелівської премії миру.

На даний момент компанія «Ashoka» стрімко розвивається і охоплює дедалі більшу кількість людей для своєї діяльності, та започатковує велику кількість нових програм для сприяння соціальних ініціатив та інновацій, що показує не тільки всебічну актуальність соціального підприємництва, але й готовність до змін.

 Матеріал підготувала Анна Мамалига на основі даних сайту www.ashoka.org

Адреса підписки на новини фонду «Ashoka»: https://www.ashoka.org/signup

Коментарі:

Додати новину

Довідник

YouTube-канал

http://www.youtube.com/user/SocialEnterpriseOrg

Нас підтримали