Інструменти

Податкове регулювання діяльності соціальних підприємств, що належать до різних суб'єктів приватного права в Україні

 

 

 

Юлія Кірсанова, експерт з питань оподаткування, управління фінансами та організаційного розвитку неурядових організацій України

 

  

 

  

Соціальне підприємство – це бізнес, метою якого є вирішення соціальних проблем. Прибутки соціального підприємства спрямовуються на подальший розвиток бізнесу, благодійну діяльність  чи на вирішення гострих суспільних проблем. Соціальні підприємства в Україні є інструментом здійснення благодійності. На даний час в Україні актуальні питання  отримання доходів (прибутків) неурядовими організаціями, зокрема благодійними організаціями, які забезпечують власну діяльність та мають бути направлені на вирішення соціальних проблем.

Ми пропонуємо до Вашої уваги матеріал, який відкриває цикл статей, присвячений  механізмам функціонування соціального підприємництва різних суб’єктів приватного права в Україні.

Ця стаття, в першу чергу, призначена для представників неурядових організацій, зокрема благодійних, які шукають нові дієві інструменти залучення коштів, отримання постійного фінансового надходження незалежного від грантів. Також, матеріали представлені в статті стануть у нагоді для експертів та спеціалістів, що опікуються проблемами оподаткування та обліку соціальних підприємств.

Детальніше...

Де можна навчатися соціальному підприємництву в Україні?

Всеукраїнський ресурсний центр розвитку соціального підприємництва «Соціальні ініціативи» протягом лютого-квітня 2013 року збирав інформацію про навчальні курси/ тренінги, які пропонуються соціальним підприємцям в Україні, та підготував електронний ДОВІДНИК, який стане ще одним вагомим ресурсом для розвитку соціального підприємництва на порталі socialbusiness.in.ua.

Якщо Ви пропонуєте тренінги для соціальних підприємців, а не потрапили до цього Довідника, то заповніть аплікаційну форму і ми додамо ваші навчальні курси.

Пільгові кредити для соціальних підприємств від WNISEF

З метою вирішення актуальних соціальних проблем в Україні, Програма соціального інвестування WNISEF (далі ПСІ) розробила механізм пільгового кредитування соціальних підприємств, який реалізується спільно з комерційними банками-партнерами.

Умови кредитування

Сума кредиту:

від 10000 до 100000 доларів США в гривневому еквіваленті

Валюта кредиту

гривня

Кредитна ставка:

5-10 % річних (фіксована ставка протягом всього терміну кредиту). Розмір ставки буде встановлюватися кредитним комітетом програми індивідуально

Термін кредитування:

до 36 місяців (3 роки) для інвестиційних кредитів

до 24 місяців (2 роки) для поповнення обігових коштів

Умови видачі кредиту

100% (одноразово уся сума кредиту) або невідновлювана кредитна лінія (видача суми кредиту кількома траншами)

Цільове використання кредиту

Придбання обладнання, поповнення обігових коштів

Умови погашення кредиту

Стандартний графік погашення (% нараховуються на залишок заборгованості по тілу кредиту)

Ануїтет (рівними частинами)

Інше (за згодою банку)

! Застава по кредиту є обов'язковою. При купівлі обладнання потрібен також власний внесок у розмірі 10% від вартості.

Детальніше...

«Посилюй добрі рішення»: конкурс соціальних проектів для оновлення країни

«Посилюй добрі рішення» – це серія заходів, націлених на взаємодію талантів, залучення ресурсів та спрямування енергії самоорганізації в життєздатні проекти.

Ми запрошуємо до участі команди, які виникли впродовж останніх місяців на Майданах українських міст і прагнуть продовжувати громадську діяльність з фокусом на інноваціях у сферах прав людини, здоров'я, транспорту, безпеки, освіти і відповідального підприємництва. 

У програмі з вами будуть взаємодіяти аналітики, які дадуть вам гостріше розуміння змін, що відбуваються, та ментори, які познайомлять вас із методом включення інтересів зацікавлених сторін до цілей своїх проектів.

Як це працює: 

1. Команди подають свої ідеї, заповнюючи заявку за лінкомhttp://goo.gl/Rbhhza до 30 травня 2014 року. Ці ідеї можуть бути новими проектами чи базуватись на ваших діючих ініціативах. 

2. Команди найбільш інноваційних проектів будуть відібрані для участі у стратегічній сесії і продовжать роботу з групою аналітиків, менторів та консультантів над місією, структурою, бюджетом проекту та планом заходів з його просування. Успішні команди отримають підтримку зі створення промоційного відео та дизайну для фандрейзингової кампанії.

3. Проект буде опубліковано на Big Idea для проведення кампанії спільнокошту. Успішно підтримані проекти будуть додатково профінансовані партнером програми Pact в Україні. 

Детальніше тут: http://goo.gl/u6zHH4.

Програма здійснюється у межах проекту «У ритмі розвитку», що виконується Pact в Україні.

Джерело: сайт Спільнокошту 

Грант для инноваторов и социальных предпринимателей

Грант на поддержку малого бизнеса, решающего социальные проблемы. Кандидаты-предприниматели должны быть не старше 35 лет и иметь собственное дело. Грант покрывает все расходы кандидата, а также включает денежную премию на развитие предприятия.

Детальніше...

Додати новину

Довідник

YouTube-канал

http://www.youtube.com/user/SocialEnterpriseOrg

Нас підтримали