USAID/WESTERN NIS ENTERPRISE FUND ТА ОЩАДБАНК РОЗПОЧИНАЮТЬ ПРОГРАМУ КРЕДИТУВАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ

Київ, 6 квітня 2016 року – Сьогодні Western NIS Enterprise Fund (WNISEF)  та АТ «Ощадбанк» розпочали впровадження інноваційної програми, що забезпечить кредитування соціальних підприємств у національній валюті за низькими відсотковими ставками. Користь від реалізації програми в першу чергу отримають ті українці, які потерпіли від конфлікту на сході країни, у т.ч. вимушені переселенці з південних та східних регіонів, а також інваліди, малозабезпечені жінки та представники інших незахищених суспільних груп.

Враховуючи ті масштабні соціальні й економічні виклики, що нині постають перед Україною, програма пільгового кредитування WNISEF забезпечить доступ до фінансових ресурсів за поміркованими ставками для соціальних підприємств, які вирішують проблеми вразливих спільнот українського суспільства. 

От деякі показники майбутньої програми:

  • Загальна сума кредитів в рамках програми протягом наступних трьох років складе 100 млн. грв.
  • Сума одного кредиту перебуватиме у межах від 250 тис. до 2,5 млн. грв.
  • Програма гарантує, що для класичних соціальних підприємств (діяльність яких спрямована виключно на вирішення соціальних питань) ставка за затвердженим кредитом складатиме не більше 5% річних, а для тих, які витрачають суттєву частку своїх прибутків на фінансування соціальних підприємств або суспільно корисної діяльності – не більше 10% річних 
  • За період діяльності програми буде загалом видано 150-300 кредитів

 

У квітні поточного року WNISEF та Ощадбанк мають спільно визначити перших отримувачів кредитів у рамках цієї історичної програми; вони визначатимуться шляхом відкритого конкурсу, який розпочинається сьогодні.

Джерелом фінансування кредитів є програма технічної допомоги Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) вартістю 30 млн. доларів США, виконавцем якої є Western NIS Enterprise Fund.   

«Ця програма покращить життя українців, які переживають негаразди у той час, коли їхня країна відстоює свою територіальну цілісність та суверенність. Це внутрішні переселенці, які втратили свої оселі, свій бізнес та інші джерела існування, або ті, хто боронив свою країну, але, повернувшись до своїх громад, стикнувся з важкими економічними проблемами», - зауважує Президент та Виконавчий директор WNISEF Ярослава Джонсон.

«Я сподіваюся, що і інші скористаються прикладом, що його нині пропонують USAID, Western NIS Enterprise Fund та Ощадбанк і нададуть кредитні лінії й інші механізми фінансування для тих, хто намагається власноруч будувати бізнес, який робитиме свій внесок до життя суспільства, створюватиме нові робочі місця та добробут для інших громадян», - додає Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт.

«Державний ощадний банк разом з нашими американськими партнерами розпочинає нову сторінку - безпрецедентну кредитну програму обсягом 100 мільйонів гривень, яка сприятиме виконанню важливої соціальної місії. Це доступний кредитний ресурс, його чекає вся країна, особливо мікро-, малий і середній бізнес», - наголосив голова правління Ощадбанку Андрій Пишний.

Бланк заявки на участь у цій інноваційній програмі можна завантажити за адресою: http://www.wnisef.org/wp-content/uploads/2016/04/IIP_OB_Application_form_ukr.doc

 

Для отримання додаткової інформації, просимо звертатися до менеджера програми Василя Назарука за тел. (+38044) 490-55-80, (+38044) 490-55-89, або електронною поштою за адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

 

Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) – перший в Україні та Молдові регіональний фонд прямих інвестицій з капіталом у розмірі 150 мільйонів доларів США. Він має більш ніж 20-річний успішний досвід інвестування у підприємства малого та середнього бізнесу. WNISEF фінансується урядом США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Від часу заснування WNISEF інвестував майже 168 мільйонів доларів США у 118 компаній в Україні та Молдові.  Управління інвестиційним портфелем WNISEF в Україні та Молдові здійснює компанія «HorizonCapital». У березні 2015 року WNISEF запустив нову трирічну програму на загальну суму 30 мільйонів доларів США, яка фінансується за рахунок частини прибутків, отриманих від його інвестиційної діяльності.

Коментарі:

Додати новину

Довідник

YouTube-канал

http://www.youtube.com/user/SocialEnterpriseOrg

Нас підтримали