"Соціальне підприємництво існує тільки в теорії та Британії..."

Олександр БАБІЙ

Агенція Місцевого економічного Розвитку м. Бупштина

I Всеукраїнський Форум соціальних підприємців 14 березня 2013 року проводився Всеукраїнським ресурсним центром розвитку соціального підприємництва «Соціальні ініціативи». Форум є частиною проекту «Розвиток соціального підприємництва в Україні», що є спільною ініціативою Британської Ради в Україні, Фонду Східна Європа, PricewaterhouseCoopers в Україні, Ерсте Банку та Міжнародного фонду «Відродження».

Масштаб заходу та обсяг питань, які обговорювались, заслуговують, як мінімум, окремого кільканадцятьсторінкового звіту, так само як і подяки прекрасним співрозмовникам. Думаю, це справа організаторів та майбутнього. Зупинюсь на своїх враженнях.

По-перше, дуже сподобалось ведення заходу, завдяки неперевершеному модератору - Олександрі Баклановій.

По-друге - було представлено прекрасний, а головне - абсолютно різний досвід Британії, США та Росії. Заголовок цього допису - пряма цитата з Сергія Голубєва, фонд "Нова Євразія", про стан соціального підприємництва Росїї в той момент, коли вони розпочали свою діяльність. За дозвіл цитування - окрема подяка!

По-третє - і в панельних дискусіях, і в секційній роботі, перевага віддавалась не пошуку єдино-вірного визначення чи організаційно-правової форми, а окресленню практичних аспектів роботи " тут і зараз". А Євгену Глібовицькому за представлену презентацію роботи Несторіанської групи - щире "Дякую!" та "Браво!".

Який же висновок? Найголовніше - крім теорії та Британії, в Україні вже сьогодні працює велика кількість соціальних підприємців, хоча багато з них про це і не здогадується. Це природне рішення для невеликих міст та сільської місцевості, де підприємець завжди вирішує частину проблем громади, в умовах недостатньої фінансової спроможності місцевих влад. Чинне законодавство не визначає окремого поняття "соціальне підприємництво", але і не містить якихось обмежень щодо його розвитку.

Механізми розвитку малого бізнесу у місті, включені у Стратегію соціального партнерства ДТЕК та міста Бурштина, відповідають кращим світовим практикам підтримки соціального підприємництва, і не мають аналогів в Україні. Вже сьогодні працює Фонд мікрокредитування, програма "Молодіжний бізнес України", у 2013 році розпочне свою роботу бізнес-інкубатор та центр підтримки бізнесу.

Що необхідно? Час, небайдужі люди, системна робота.

Почуваєте в собі завдатки соціального підприємця? Варто спробувати та презентувати свою бізнес-ідею, а Агенція місцевого економічного розвитку гарантує повну підтримку!

Більше деталей - на нашій сторінці "Соціальне підприємництво".

Окрема подяка - Віктору Ляху, Юрію Піскалюку, Василю Назаруку, компанії ДТЕК, та усім, з ким мав честь спілкуватись та почути прекрасні ідеї на цьому гарному заході.

 

Коментарі:

Додати новину

Довідник

YouTube-канал

http://www.youtube.com/user/SocialEnterpriseOrg

Нас підтримали