Перед вами другий Каталог соціальних підприємств України 2016–2017 рр., у якому зібрано, систематизовано та представлено в алфавітному порядку інформацію про 150 соціальних підприємств України. Перший Каталог соціальних підприємств України 2013 року містив інформацію лише про 41 соціальне підприємство.
Яким чином було відібрано соціальні підприємства до Каталогу? З жовтня 2016 року по травень 2017 року відбувалося анкетування соціальних підприємств України. Для відбору соціальних підприємств-учасників анкетування інформація про збір даних до Каталогу поширювалася через оголошення на сторінках у соціальних мережах (Соціальне підприємництво, WNISEF, Соціальний консалтинг ПАРАГРАФ, Український форум благодійників, British Council, сторінки окремих соціальних підприємств), Інтернет-платформи/сайти (ГУРТ, Громадський простір, NGO Marketplace, Платформа, Портал СП, Велика ідея, Українська соціальна академія, Соціальний консалтинг ПАРАГРАФ, Національна Асамблея людей з інвалідністю України, Новини Полтави, Тижневик ЕХО, Центр суспільно привабливого підприємництва, Портал "Компас", Рада підприємців при КМУ; особисті звернення до близько 600 підприємств, щодо яких можна застосувати визначення соціального підприємства.
Щоб потрапити до Каталогу, всі охочі соціальні підприємці мали заповнити анкету, розміщену на платформі
гугл (google forms). За 8 місяців було отримано 167 анкет, з них було відібрано 150 анкет соціальних підприємств, які є організаціями (незалежно від організаційно-правової форми), що вирішують соціальні та/чи екологічні проблеми. Серед відібраних до Каталогу соціальних підприємств є також організації, що відповідають хоча б одному з наступних критеріїв:
працевлаштування вразливих груп населення (ветерани АТО, ВПО, люди з інвалідністю, мешканці сільської місцевості та ін.);
частина чи весь прибуток від діяльності спрямовується на підтримання статутної діяльності ГО, БО чи БФ;
частина чи весь прибуток виділяється на фінансування окремих видів послуг для соціально вразливих груп населення / підтримки соціальних, культурних чи спортивних заходів, проектів.
Таким чином, до Каталогу увійшли лише ті соціальні підприємства, які надали про себе інформацію і відповідали основним критеріям відбору.
Каталог соціальних підприємств України 2016–2017 рр. виданий в рамках проекту «Соціальні підприємства в Україні», що виконується громадською організацією «Молодіжний центр з проблем трансформації соціальної сфери “СОЦІУМ-ХХІ”», за фінансової підтримки Western NIS Enterprise Fund.
Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) – перший в Україні та Молдові регіональний фонд прямих інвестицій з капіталом 150 млн доларів США, заснований за фінансування уряду США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). З 2015 року Фонд реалізує програму технічної допомоги в Україні та Молдові на загальну суму $35 млн, основними елементами якої є сприяння експорту, місцевий економічний розвиток, соціальне інвестування та економічне лідерство. WNISEF фінансує інноваційні, високоефективні програми, що спрямовані на здійснення реформ та змінюють життя звичайних людей в Україні та Молдові. www.wnisef.org.