Думаю, всі мають трошки схиблених друзів, які створюють бізнес, яким ніколи не заробиш великих статків. А ці відчайдухи вперто продовжують робити важливі речі. Просто тому, що не розуміють, як можна інакше. Просто тому, що вкурвила якась проблема і вони вирішили це змінити. Виявляється, таких відчайдухів можна називати "соціальними підприємцями". Звучить солідно, еге ж?
Соціальне підприємництво — діяльність, спрямована на позитивні зміни у суспільстві. В той час як бізнес зазвичай більше сконцентрований на створенні фінансового прибутку, соціальні підприємці займаються збільшенням соціального капіталу.
Цього року мені, представниці ГО"Зелена Коробка", випала можливість побувати на Літній школі з соціально підприємництва в Impact Hub Odessa від найбільшого в Україні проекту з розвитку соціального бізнесу #SocialBuasinessInUA.
Коротко мої враження від школи:
Одеса вражає своїм сектором соціального підприємництва. Їхати варто хоча б тому, що на школі є можливість зсередини побачити кухню масштабного центру соціальних інновацій Impact Hub Odessa. Побачити, зрозуміти, перейняти якісь ідеї. А головне, познайомитись із людьми, що над цим всім невпинно працюють. Одеса має потужні соціальні ініціативи, які варто досліджувати, досліджувати і ще раз досліджувати.
Соціальний капітал (знайомства і т.д.) мабуть, один з важливих елементів будь-якої успішної ініціативи. Тому великим плюсом школи було те, що учасники були з різних куточків України. Ціла купа схиблених, які протягом 5 днів визначали ціннісну базу своїх проєктів, створювали бізнес-модель, розбиралися у фінансових і юридичних особливостях й вигадували маркетингову стратегію.
Навчальний процес: говорячи про будь-які літні програми схожого типу, завжди важко підібрати варіант програми, який буде оптимальний для всіх. Хтось вже 2 роки веде успішно підприємство, а хтось тільки має ідею. Вчитись в такому випадку хоч і весело, але все ж часом важко для лекторів і непродуктивно для учасників.
Впевнена, що з кожним роком літня школа буде краще й краще. Та й потому :)