Відповідь: Максим Стрельчук, юрист:,
Зважаючи на загальний характер питання, можу обмежитись, в свою чергу, лише загальними міркуваннями. Остільки, оскільки не йдеться про перероблення побутових відходів, даний вид діяльності не підлягає ліцензуванню ( див. ст. 7 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності», ст. 1 Закону України «Про відходи"). Також, наскільки мені відомо, на даний вид діяльності не існує обов’язкових технічних регламентів та процедур оцінки відповідності. В той же час необхідно відмітити, що згідно ч. 2 ст. 57 Кодексу цивільного захисту України початок роботи новоутворених підприємств, початок використання суб’єктом господарювання об’єктів нерухомості (будівель, споруд, приміщень або їх частин) здійснюється суб’єктом господарювання на підставі поданої декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки (далі - декларація), а для суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику - також за наявності позитивного висновку за результатами оцінки (експертизи) протипожежного стану підприємства, об’єкта чи приміщення (далі - оцінка протипожежного стану). Декларація не подається:
1) на використання торговельних місць, кіосків та контейнерів, якщо їх розміщено на ринку відповідно до схеми, погодженої з органом державного пожежного нагляду;
2) орендарем об’єкта нерухомості (особою, яка використовує об’єкт нерухомості за цивільно-правовим договором, що не передбачає перехід права власності на цей об’єкт) за умови, що декларацію на об’єкт нерухомості зареєстровано власником;
3) на використання об’єктів, що в установленому законодавством порядку приймаються в експлуатацію після завершення будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту.
Згідно ч. 5 тієї ж статті суб’єкт господарювання набуває право вчиняти дії щодо провадження своєї господарської діяльності, з дня реєстрації декларації відповідним дозвільним органом.