11 грудня 2019 року з 15.00 до 17.00 триватиме семінар «Розвиток соціальних стартапів» в межах Національного форуму розвитку МСП 2019: #ЗРОСТАЙМОРАЗОМ та Європейського тижня підприємництва.
Семінар про те:
- якими лайфхаками можна скористатися, щоб запустити соціальний стартап «з нуля»;
- як заробити на вторсировині, а завдяки ресайклингу впливати на екологічну проблему;
- які проблеми допоможе вирішити апсайклінг;
- як адаптувати бізнес-інструмент франшизи до соціального бізнесу;
- якою є специфіка бізнес-моделі соціального підприємництва із залученням людей з ментальною інвалідністю.
?Модерує координатор міжнародного проекту #SocialBusinessInUA Дмитро Гаврилюк. Дмитро представить поточні інструменти для розвитку соціальних стартапів, які може запропонувати проект Social Business In UA.
? Придбати квиток на семінар ви можете на сайті https://msbforum.ticketforevent.com
Для кого семінар?
Семінар буде корисним для тих, хто по-перше, цікавиться особливостями створення соціального стартапу з самого початку; по-друге, хотів би зрозуміти, як бізнесу можна заробити на вторинній сировині за допомогою такого трендового інструменту, як “ресайклинг”; по-третє, хотів би з’ясувати, які екологічні виклики може допомогти вирішити апсайклінг; по-четверте, дізнатись, як завдяки франшизі можна масштабувати соціальний бізнес. Які кроки та рішення для цього варто зробити і прийняти. По-п’яте, як відкрити бізнес із залученням людей з ментальною інвалідністю. Про що важливо не забути, щоб бізнес був спроможний і не була втрачена його соціальна місія.
Цей семінар підходить для підприємців, що зіштовхуються з проблемою чи навіть потребою конструювання чи перебудови власного бізнесу в бік соціального відповідального підприємництва. Цей семінар про те, що бізнес може впливати на соціальні, екологічні, економічні виклики, що для бізнесу залучення людей з інвалідністю є не тягарем, а можливістю зробити свій внесок у мінімізацію соціальних проблем суспільства і сприяти не лише соціальній, а також економічній інтеграції людей з інвалідністю.
Мета семінару
Визначити соціальні і бізнес-можливості соціального підприємництва для широкого загалу МСП. Познайомити і деталізувати про доступні інструменти для розвитку соціальних стартапів.
Ознайомити МСП з дієвими і практичними інструментами і трендами, які використовуються в соціальному підприємництві.
Здобути практичні навички для побудови моделей соціально відповідального бізнесу, який сприяє мінімізації соціальних, економічних, соціальних ризиків; забезпечує економічну інтеграцію людей з інвалідністю.
По закінченню семінару слухачі отримують:
- розуміння актуальних і, головне, доступних інструментів для поглибленого розуміння функціональних можливостей соціального підприємництва;
- поради щодо побудови соціального стартапу через призму соціально відповідального бізнесу як “з нуля”, так і за допомогою таких інструментів, як апсайклінг, ресайклінг; як адаптувати франшизу до масштабування соціального бізнесу, а також як започатковуючи бізнес можна сприяти економічній інтеграції людей з інвалідністю.
Семінар організовує проект "Соціальне підприємництво: досягнення соціальних змін за ініціативою "знизу”, що реалізується під егідою Українського Форуму Благодійників, за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Панелісти дискусії:
- Марія Сорокіна, яка може розповісти про актуальність створення екологічного бренду біжутерії та аксесуарів із переробленого пластику. "Ми перетворюємо пластикове сміття на стильні прикраси та аксесуари, щоб показати людям, що вторсировина - це цінний ресурс". Марія є ініціатором соціального проекту Re:beau, який виготовляє жіночі прикраси (біжутерію) з переробленого пластику. За словами М.Сорокіної, її соціальне підприємництво підтримує ідею свідомого та відповідального споживання. Головна місія соціального підприємництва: створювати аксесуари з вторинної сировини і показувати людям ефективність циркулярної економіки, тобто такої економіки, де сировина переробляється та використовується повторно, що мінімізує негативний вплив на природу.
- Даша Непочатова з Creative Women Space, яка відповість на питання "Як розпочати соціальний бізнес з нуля?". Під час виступу розповість про досвід: як все ж почати бізнес, навіть коли дуже страшно. Звідки взяти гроші для старту. Чому важливо мати великі мрії, однак робити маленькі кроки. Чому варто сказати "до побачення" перфекціонізму, однак розуміти і орієнтуватися на професійні стандарти. І, нарешті, як це - управляти бізнесом вп'ятьох, спираючись на горизонтальну систему управління, коли всі засновниці мають рівні права, незалежно від стартового інвестиційного внеску.
- Дмитро Федорчак, представника інклюзивної кав’ярні «Світи». Під час виступу Д. Федорчак планує відповісти на низку важливих питань: Чому саме соціальне підприємництво? Чому ми вирішили працевлаштовувати біля 30 % людей з інвалідністю та 30% доходу віддавати на інклюзивні ініціативи? Якими є найбільш болючі рішення, які виникли під час роботи над бізнес планом? І як їх було подолано? Наскільки реальним є успішність даного соціального підприємства і власне чому франшиза є частина планів щодо кавової мережі в Україні. На нашу думку бізнес спільноті досвід даного соціального підприємства може бути цікавим з точки зору способу масштабування соціального бізнесу.
- Дарина Антоненко з проекту Re: ban, яка зможе розказати про особливості працюючого соціального бізнесу, який втілюється у колаборації з багатьма партнерами (Києво-Могилянська академія, дизайнер одягу Дмитро Доманов, Київський технікум легкої промисловості та ін), окрім цього це проект який дуже швидко запустився, набрав обертів і на теперішній час він працюючий з ефективними результатами.
- Михайло Чорноморець, бізнесмен та один з ініціаторів соціального проекту “Сніг на голову”- соціальне підприємство з Харкова, яке в листопаді 2019 р. відкрило ресторан. До роботи були залучені люди з ментальною інвалідністю, які пройшли тривалу робочу адаптацію.