Двадцять сім учасників Акселератора із соціального підприємництва SELab 2019-2020 презентували 22 власні бізнес-проекти - результат 12-тижневої роботи в Акселераторі соціального підприємництва SELab. Pitch Night випускників акселераційної програми відбулася 27 лютого 2020 р., під час Міжнародної конференції "Імпакт-інвестування: перший досвід і погляд у майбутнє".
Журі, яке приносить удачу й імпакт-інвестиції
Рішення журі були максимально об’єктивними завдяки чіткому дотриманню часових рамок виступів, добре продуманим критеріям оцінювання. можливостям чути відповіді учасників на запитання членів журі, прозорому процесу ухвалення рішень.
А ще в журі Pitch Night SELab Accelerator 2020 майже порівну чоловіків і жінок, людей бізнесу і громадського сектору. Це:
? Дмитро Гаврилюк, координатор проекту Social Business In UA
? Христина Генсіровська, провідний спеціаліст корпоративних комунікацій та проектів корпоративної соціальної відповідальності «МЕТРО Кеш енд Кері Україна»
? Дмитро Груздков, в.о. директора з маркетингу компанії ADVANT
? Анна Гулевська-Черниш, голова правління SILab Ukraine, співзасновниця Акселератора для соціального підприємництва SELab
? Юрія Кірушок, програмний менеджер грантів міжнародної мобільності House of Europe
? Віта Миколаюк, керівник фонду Родини Нечитайло
? Дмитро Мурашко, директор департаменту зі зв'язків з громадськістю м. Кривий Ріг і міст східного регіону Групи «Метінвест».
Команди Акселератора SELab і їхні проекти соціальних підприємств
22 команди представили свої проекти у форматі 3-хвилинних презентацій і 2 хвилинних сесій запитань-відповідей. Детально з бізнес-моделюю і цілями кожного соціального підприємства можна ознайомитись у їхніх профайлах на сайті Акселератора SELab. І ось так представляла кожну команду традиційна ведуча пітчингу, CEO Chasopys і співзасновниця акселератора Альона Калібаба:
У що ми граємо на дозвіллі? Шахи, дартс, бадмінтон, доміно… А хочеться чогось нового? Нікопольська команда «Ігри, що змінюють» знає все про захопливі, але маловідомі в Україні забави. Створюючи ігри, вони працевлаштовують людей з інвалідністю.
Ви помічали, що заплющуєте очі, коли хочете щось глибоко відчути? Не секрет, що у незрячих людей особливо чутливі руки і серця. Тому часто вони краще за людей із повноцінним зором відчувають, що болить іншим і як цьому зарадити. Як цю особливість перетворили на перевагу дівчата з проекту «Очі Тари - дотик серцем» - дізнаємося вже зараз.
Знаєте, які дерева росли в кожній садибі давніх слов’ян? Знаєте, що може стати нашим щитом від вірусів? Зараз на сцені з’явиться людина, яка знає і вже готова з нами поділитися. Соціальне підприємство «Кедри України».
Ви чули про «срібну економіку»? А ми на Акселераторі SELab слухаємо про неї з листопада. Наступний наш учасник працює для того, щоб люди срібного віку мали золоті гори - «Бізнес-освіта 50+».
Є люди, яких проблеми підкошують. А є ті, кому дають поштовх. Серед наших команд є та, яка знайшла сили і можливості започаткувати власну справу - переселенцям і людям з інвалідністю у Святогірську. Це «Торбинка доброти».
Діти – квіти життя… на меморіалі батьківських амбіцій. Багатьом матусям із появою малюка доводиться змінювати професію або й відмовлятися від самореалізації. Така халепа ледве не сталася з авторкою проекту «Файна: МАМА beauty space». Що Людмила придумала для фахівчинь сфери краси, які потрапили в тенета декрету.
Соціальне підприємництво – це не лише про працевлаштування людей з інвалідністю. Соціальний підприємець може просто робити і продавати те, що любить робити і що йому добре вдається. А частину прибутку реінвестувати в соціальну місію. Так, як Креативна майстерня «Мрій та дій».
Що відбувається з роботами дітей, виготовленими на майстер-класах? Їх забирають додому, дарують учителям, друзям або… продають на аукціонах! Як робити бізнес на дитячій творчості і в чому тут соціальна місія? Розповість «Творчий імпульс».
Без чого ми сьогодні не можемо обійтися? Без техніки. Коли вона виходить з ладу, та ще в найвідповідальніший момент, ми засмучуємось і панікуємо. Або біжимо в магазин купувати нову, не вірячи, що можна відремонтувати. Вірте. В цьому допоможе VIRA-Майстер.
Ви будете вражені, дізнавшись, про що розповідатиме цей молодий чоловік. ВЕЛЄСА – дивуйте нас.
Вони вміють виховувати особливих дітей. Як мами і як педагоги. Вони створюють багатопрофільний центр для дітей з аутизмом та іншими особливостями розвитку у Кривому Розі. Зустрічайте команду «Step by Step».
Коли вас не бачать, вас можуть краще почути. Як? Послухаємо Acoustic UA.
Будинок підтриманого проживання «Лярш-Ковчег» у Львові, який понад 20 років опікується людьми з ментальною інвалідністю. Вони створили соціальне підприємство і залучили перші імпакт-інвестиції від бізнесу. Незабаром у магазинах з’являться перші - «Вареники від друзів».
Є люди, які між шити і жити ставлять знак рівності. До таких належать і творці наступного проекту - Art Hub Майстерня.
Гончарня – це не лише про глечики і тарілки. Це про любов і надію, коли гончарна майстерня – «Світ Надій».
Карлсон, який живе на даху, чітко поділяв свої речі на 2 категорії: мотлох і непотріб. У нас, які мешкають у квартирах і будинках, є і те, і друге. Мотлоху місце на звалищі. А як щодо непотребу? У Львові знайшли відповідь – зустрічайте POTRIB.
У вас є діти і велосипеди? Тоді ви просто не могли про них не чути. За 12 років виростають діти. А громадська ініціатива виростає в соціальне піідприємство - «Ми – чемпіони!»
ОЛьга, АНна, НАталя - разом ОЛАННА. Що це таке і як допомагає дітям стати дужими – запрошуємо дуже.
«Шукаємо досвідчених, стресостійких, відповідальних співробітників. Вік – до 45 років». Якби інопланетянин почитав наші оголошення про вакансії, пройшовся по офісах чи кав’ярнях, він би подумав, що в Україні до 50-ти доживають лише щасливчики. Пані Галина довела, що це не так, створивши Агенцію Ba&Di Freelance.
Від любові до ненависті один крок, від звичного життя до прірви – один вчинок, одна хвороба, одна трагедія. Тут не шукають винних і не засуджують. Тут дають шанс здобути професію і жити знову. Швейний цех у Нікополі, де працюють жінки у скрутних життєвих обставинах – це СВіТ.
Дитина вивернула на себе чашку гарячого чаю. Коронавірус атакує. Чи треба загартовуватися? Робити щеплення? Коли в сім’ї з’являється маля, батьки самі почуваються безпомічними. Шукають рішень на форумах в інтернеті, у старших родичів чи «лідерів думок». А потім знаходять своїх дітей в реанімації. Щоб такого не було, команда професійних лікарів створює центр доказової медицини MD MAMA.
Акселератор SELab уперше за свою історію випускає одразу 22 команди. І вперше всі до одного випускники виходять на пітчинг. Багато нового. Незмінною лишається увага до екологічної тематики. Фінальний виступ нашого Pitch Night – Re: Лабораторія ресайклінгу.
П'ять найсильніших команд Акселератора із соціального підприємництва SELab 2019-2020
Почесне журі обрало п'ять команд-переможців, які поїдуть до Латвії та Литви знайомитися з соціальним підприємництвом у цих країнах. Це:
? "Творчий імпульс" (Чугуїв)
Арт-простір для дітей, у тому числі і з особливостями розвитку
http://selab.chasopys.ua/impuls
? VIRA-Майстер (Київ)
Майстерня з ремонту та обслуговування холодильної техніки
http://selab.chasopys.ua/vira
? Ba&Di Freelance (Івано-Франківськ)
Агенція з працевлаштування літніх людей.
http://selab.chasopys.ua/badi
? MDmama (Суми)
Консультаційний центр із виховання здорових дітей.
http://selab.chasopys.ua/mdmama
? RE: Лабораторія ресайклінгу (Івано-Франківськ)
Майстерня з переробки текстилю, банерів, пластику та скла
http://selab.chasopys.ua/re
Відеозапис нагородження: https://www.facebook.com/silab.ukraine/videos/2541810119428607/
SELab — акселератор із соціального підприємництва, спільна ініціатива Chasopys Creative Family, SILab Ukraine та Український форум благодійників, що впродовж останніх двох років реалізується в межах проєкту «Соціальне підприємництво: досягнення соціальних змін за ініціативою "знизу"» за фінансової підтримки Європейського Союзу #socialbusinessinua.