Дванадцять "гаражів ідей" #SocialBusinessInUA у 12 містах України проведені в межах проекту «Соціальне підприємництво: досягнення соціальних змін за ініціативою “знизу”» за підтримки ЄС влітку 2018 року.
Idea garages 2018 року відбулись у таких містах: Київ, Чернігів, Кропивницький, Черкаси, Херсон, Кривий Ріг, Запоріжжя, Луцьк, Чернівці, Рівне, Житомир, Тернопіль.
Організовували заходи Український форум благодійників і компанія "Сівітта". Партнерами "гаражів ідей" стали: з Креативним простором Часопис та Фонд «Професійний розвиток Запоріжжя» провели Гараж ідей у м. Києві. До організації Гаражів ідей в решті міст України також долучитися локальні NGOs: Чернігів – ГО «Центр «Доброчин», Кропивницький – ГО «Прес-клуб реформ», Черкаси – ГО «Спілка дитячих та юнацьких організацій Черкащини», Херсон – ГО «Херсонський обласний центр «Успішна жінка», Кривий Ріг – ГО «Фонд «Професійний розвиток», Запоріжжя – ГО «Фонд «Професійний розвиток Запоріжжя», Луцьк, Рівне – ГО «Фундація ім. князів-благодійників Острозьких», Чернівці – ГО «Народна допомога», Житомир – ГО «Молодіжна фундація європейських ініціатив», Тернопіль - Молодіжний центр Тернопіль.
До реалізації Гаражів ідей долучилося також Міністерство молоді та спорту України, оскільки регіональні молодіжні центри були активними учасниками зустрічей. Крім того, команда проекту постійно співпрацює з Міністерством, спільно планують зустрічі та заходи, пов’язані із зайнятістю молоді в Україні.
41 ідеї соціального підприємництва, які були напрацьовані в рамках проведених гаражів ідей, лягли в основу аналітичного звіту "Банк проблем та моделей соціальних підприємств для їх вирішення".
Всього у 12 заходах взяло участь 393 учасники, з них 125 чоловіків та 268 жінок. Активність учасників залежала від міста проведення заходу. Так, наприклад, у Києві, Херсоні, Чернігові в кожному заході взяли участь майже по 50 осіб. Тоді як в Луцьку та Запоріжжі лише 14 та 15 осіб. У середньому 33 учасники взяли участь в одному "гаражі ідей".
Автори 41 проекту-переможця "гаражів ідей" отримали запрошення для участі у хакатонах #SocialBusinessInUA восени 2018 р. (в середньому 3 людини на один проект). Ті, хто не отримав сертифікату, мали можливість доопрацювати свої ідеї та податися з ними на хакатон у відкритому конкурсі.