Суб'єктом соціального бізнесу виступає соціальний підприємець. Якщо підприємці, оцінюють свою успішність, орієнтуючись на об'єми продажів, отриманий прибуток або виручку, то для соціального підприємця головним критерієм успішності стає "соціальний ефект". Прибуток береться до уваги, але не як мета, а як засіб для до досягнення соціальної цілей, місії соціального підприємця. Сучасний соціальний бізнес доступний кожній людині. Треба вибрати нішу, знайти капітал, визначити стратегію розвитку і старт. Проте, навіть тримати точний курс чітко кожного пункту плану, складно утриматися на плаву, якщо відсутні ключові навички підприємця. Давайте разом розберемося, які якості повинен мати бізнесмен, щоб побудувати успішний бізнес. Ознаки соціального бізнесу : інноваційність, самоокуповування і фінансова стійкість, масштабованість і тиражируемость.
15 Топ-якостей ефективного соціального підприємця.
Загальний перелік навичок потрібних соціальному підприємцеві:
ефективне спілкування;
самоорганізація;
навичка самостійного навчання;
емоційний інтелект;
делегування завдань та повноважень;
лідерство;
нетворкинг - побудова мережі ділових зв'язків;
управління фінансами і фінансова грамотність;
знання основ бухобліку;
знання продажу та маркетингу;
вміння говорити "НІ";
управління інноваціями,
навичка постановки цілей та бізнес планування,
тайм-менеджмент;
уміння створювати унікальну пропозицію - виділитися серед конкурентів;
Не треба кидатися розвивати усі навички відразу - це неможливо. Розпочніть з перших п'яти і помалу розширюйте свої можливості. Не чекайте результату через місяць, результат потрібний тут і зараз. Щодня працюйте по 30 хв. Вивчайте базові моменти, беріть участь в тренінгах і семінарах, переглядайте на відеоканалах майстер-класи і мислення почне вибудовуватися по-іншому. А, щоб повністю перебудувати мислення - знадобиться час.
Не забувайте мотивувати себе, заведіть щоденник і фіксуйте виконану роботу тиждень, місяць, квартал. "Було" - зараз "Стало"". Кожен пройдений крок, повинен надавати упевненості і життєвого досвіду. У наступних статтях розберемо кожну навичку окремо.