Результати дванадцяти фокус-груп у 12-и пілотних громадах, проведені 2018 року в межах проекту «Соціальне підприємництво: досягнення соціальних змін за ініціативою “знизу”» за підтримки ЄС, лягли в основу дослідження і аналітичного звіту "Банк проблем та моделей соціальних підприємств для їх вирішення".
Для проведення фокус-груп було відібрано 12 регіональних центрів, які представляють різні частини України: Київ, Пирятин, Полтава, Харків, Кропивницький, Шепетівка, Луцьк, Запоріжжя, Одеса, Дніпро, Кривий Ріг, Баранівка.
Завдяки фокус-групам вдалося виділити 14 ключових сфер, пов'язаних із різними соціальними проблемами, над розв'язанням яких можуть працювати соціальні підприємці.
Фокус-групи проводилися навіть у невеликих населених пунктах, адже маленькі громади хочуть побачити успішні приклади соціальних підприємств у містечках і селах, а не лише в обласних центрах. Хочуть дізнатися, як зробити бізнес інструментом стабільного соціального впливу, а не розглядати його як дійну корову для одноразових доброчинних акцій. У Баранівській об'єднаній територіальній громаді на Житомирщині відбулася фокус-група відбулася в червні.
Два заступники міського голови, представники соціальних служб, місцевого бізнесу і громадських організацій озвучили такі проблеми, які варто довірити соціальним підприємствам: інклюзія дитсадків і шкіл, догляд за літніми людьми. На заваді поки що стоїть проблема бюджетування: держава гарантує пільги і стандарти соціального захисту, а фінансовий бік справи покладає на місцеві бюджети. Місцева влада і рада б замовляти соціальні послуги у підприємців, але поки не зрозуміло, де брати гроші на соціальне замовлення.
Наступні події за проектом покликані знаходити рішення і давати відповіді.