Україна долучилася до реалізації 17 цілей сталого розвитку ООН ще у 2015 році — вони передбачають подолання бідності, голоду, забезпечення гендерної рівності, якісну світу для всіх та ін. Але подібні глобальні задачі нерідко сприймаються як щось відірване від життя. 17 українців довели, що реалізувати їх не так складно, як здається — і представили власні проекти в рамках програми Української Соціальної Академії «Суспільна етика і лідерство».
Програма зібрала людей із багатьох міст України для того, щоби навчити їх етичному лідерству — а її фіналом стало нагородження 4 кращих дослідницьких проектів сертифікатами по 20 000 грн. Кожен із них був пов’язаний мінімум з однією ціллю сталого розвитку ООН. Далі — детальніше про проекти переможців.
Романа Щур придумала свій проект, коли працювала в центрі для дітей з аутизмом у Кракові. «Мене вразило, як вихователі та вчителі взаємодіють заради спільної мети. І мені захотілося зробити щось подібне в Україні», — ділиться Романа. Вона пропонує дослідити практики інклюзії в Україні та закордоном та запровадити найдієвіші рішення в українських дитячих садках.
Під час поїздки в Рим, Марія Растворова була вражена різноманіттям культур і зацікавилась, як порозумітися людям із різних країн. У своєму проекті «Іноземні мігранти: свої чи чужі» вона досліджує, як у людини виникає почуття належності до певного місця і прагне інтегрувати мігрантів в українське суспільство. «Хочемо ми чи ні, міграція є викликом для всього світу і для України зокрема. Від того, як ми будемо на нього реагувати, залежить її доля в глобалізованому світі», — розповідає Марія.
Анастасія Волкова живе в екопоселенні в Київській області. Його мешканці перебувають у гармонії з природою та чинять мінімальний вплив на довкілля. У Європі такі поселення є осередками знань про екологічний спосіб життя. Українські поселення також мають подібний потенціал, але потребують кращої організації, фінансування та співпраці з міжнародними партнерами — тому Анастасія запропонувала дослідити економічні моделі екопоселень в Україні. «Після реалізації цей проект матиме продовження — ми плануємо великий проект розбудови мережі екопоселень в Україні, на який уже отримали грант від данського фонду», — розповідає Анастасія.
Аліса Бєляєва запропонувала дослідити, які практики протидії домашньому насиллю справді діють в українських реаліях і підготувати методичку з порадами для постраждалих жінок. Адже за даними ПРООН, від фізичного домашнього насильства в Україні страждає близько 1,8 мільйона жінок. Причому найчастіше насилля вчиняє партнер, з яким жінка живе під одним дахом. «Я знаю багато жінок, які потерпають від домашнього насилля — і це продовжується роками. Якщо вони подають скарги в поліцію, то часто ситуація погіршується», — розповідає автор проекту «Допомога жінкам, які потерпіли від гендерного насилля в сім’ї».
Ваш проект також може завоювати підтримку - вже з осені
Конкурсу проектів передували 4 місяці занять, на яких навчали етичного лідерства. «Зараз ми бачимо, що неетичні підходи не працюють ні в короткостроковій, ні в довгостроковій перспективі. Базове підґрунтя для розбудови організації, країни — це люди і їхня взаємодія. І досягти її можна, орієнтуючись лише на етичні цінності», — коментує менеджер програми Яна Федоряка. Наступна програма «Суспільна етика та лідерство» в Українській Соціальній Академії стартує восени — стежити за новинами щодо відбору можна на сторінці академії в Facebook.