Дванадцять учасників Акселератора із соціального підприємництва SELab презентували власні бізнес-проекти потенційним інвесторам. Pitch Night випускників акселераційної програми відбулася 21 лютого, під час Міжнародної конференції УФБ #SocialBusinessInUA.
Хто переміг
Соціальне підприємство “Безглютенове життя” отримає допомогу для запуску чат-боту від Фонду родини Нечитайло, а команди “Klein” (перша у Рівному логопедична студія європейського рівня) та “Горнятко доброти” (інклюзивний пекарський дім, який навчає та працевлаштовує молодь з інвалідністю) запрошено до переговорів з приводу інвестування.
Також під час Pitch Night проекти виграли поїздки до Литви та Латвії для обміну досвідом. З-поміж п’яти команд, які відправляться вивчати іноземне соціальне підприємництво – “Klein”, “Simka” (мережа віддалених контакт-центрів, орієнтована на працевлаштування людей з інвалідністю), “RE:ban” (крафтові аксесуари з використаної банерної тканини), “Кранчі з любов’ю” (навчання пекарської справи та працевлаштування людей із фізичними та ментальними порушеннями) , “СВІТИ” (мережа інклюзивних кав'ярень).
Серед команд, які також стали випускниками Акселератора:
- “Creative Women Space” – перший в Україні жіночий креативний простір.
- “Особлива подорож” – екскурсії та подорожі для сімей, що виховують дітей з інвалідністю.
- “Буківничка” – книгарня, яка функціонує за схемою 1+1: щоразу, коли купують книгу – друга віддається дитині, яка її потребує.
- “При ділі” – сільськогосподарське соціальне підприємство, де кожна людина, не зважаючи на особливості розвитку, може отримати зайнятість і самореалізацію.
- “33%” – інтернет-магазин футболок, де друкуються дизайни на важливі соціальні та екологічні теми, а 33% з кожної одиниці віддається на фінансування соціальних проектів.
“Випуск цього Акселератора свідчить про дуже гарну тенденцію – майже 40% проектів спрямували свої зусилля на формування професійних навичок у молоді з інвалідністю та створення спеціально облаштованих робочих місць для їх працевлаштування. Якщо все буде так, як запланували випускники, тоді до кінця 2019 року буде створено не менше 80 робочих місць”, – Альона Калібаба, CEO Chasopys та співзасновниця SELab.
“Звісно, ми не збираємося зупинятися. Закінчення цього Акселератора покладає початок наступному. Вже за два місяці ми стартуємо з серією “Garage Idea”, на початку осені проведемо хакатони для соціальних підприємців і вже наприкінці осені будемо запускати конкурс для учасників нового Акселератора. Приєднуйтесь!”, – Анна Гулевська-Черниш, Голова правління ГО SILab Ukraine та співзасновниця SELab.
Для додаткової інформації про випускників Акселератора SELab та їхні соціальні підприємства завітайте на сайт http://selab.chasopys.ua/accelerator.
Про акселератор із соціального підприємництва SELab :
Акселераційна програма SELab тривала 14 тижнів, і проходила з листопада 2018 до лютого 2019 у м.Києві. Акселератор є спільною ініціативою Chasopys Creative Family, ГО "Silab Ukraine" та Українського форуму благодійників, що реалізується в межах проекту «Соціальне підприємництво: досягнення соціальних змін за ініціативою "знизу"» за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Проект втілює консорціум із семи організацій громадянського суспільства України, Литви та Латвії на чолі з Українським форумом благодійників. Партнери: "Міжнародний благодійний фонд "Імпакт Хаб Одеса", "Фонд "Професійний розвиток Запоріжжя", "Фонд "Професійний розвиток Харкова", "Фонд "Професійний розвиток" (Кривий Ріг), "New Door" (Латвія), "Відкритий кавовий клуб Вільнюса" (Литва).
Проект втілюється у співпраці з: Міністерством економічного розвитку та торгівлі України, Міністерством молоді та спорту України, компанією Civitta, креативним простором «Часопис», громадською організацією SILab Ukraine, Школою соціальної роботи НаУКМА та Інститутом лідерства та управління Українського католицького університету.