За майже два роки роботи оновленого порталу Social Business in UA в межах проєкту «Соціальне підприємництво: досягнення соціальних змін за ініціативою “знизу”» за підтримки ЄС, близько півтисячі соціальних підприємців, експертів і тих, хто цікавиться бізнесом із соціальною метою, стали користувачами і дописувачами ресурсу.
Понад п'ятдесят соціальних підприємств створили свої профайли на “Мапі соціального підприємства України”. База знань поповнюється статтями, книгами, мотиваційними відео, українськими і міжнародними кейсами. Однією з найпопулярніших функцій порталу є онлайн-консультація із соціального підприємництва.
Забезпечено розміщення новим соціальним підприємствам інформаційного контенту про себе. В цілому на порталі проекту 31 соціальне підприємство вже отримало змогу заявити про своє існування
За звітний період було підготовлено до поширення в розділі порталу “Мотиваційні відео” 13 відеороликів про історії успіху молодих соціальних підприємств. Оскільки попередні кілька років поспіль інформаційний простір був заповнений інформацією про три-чотири підприємства, поява нових кейсів у цій галузі сприятиме кращій промоції соціального підприємництва в Україні. Для експертів ресурс став майданчиком для публікації результатів досліджень, методичних матеріалів, відгуків про апробацію нових інструментів навчання соціального підприємництва.
Відгуки користувачів
https://socialbusiness.in.ua потрапив до переліку основних можливостей дистаційного навчання і пошуку ресурсів для соціального підприємництва в анімації проєкту Simple SE, що реалізується ГО «Простір 500» у співпраці з Програмою USAID «Конкурентоспроможна економіка України».
Дослідниця Софія Сергуля також включила наш портал до огляду "Хто в Україні навчає майбутніх соціальних підприємців?":
"Просвітницькою діяльністю у сфері соціальних інновацій також займається платформа Social Business in UA, реалізований за фінансової підтримки Європейського Союзу. Окрім того, що в його рамках було створено інтерактивний портал для соціальних підприємців (детальніше розповім у пості про онлайн ресурси для вивчення СП) Social Business in UA активно проводить заходи із популяризації СП у регіонах: хакатони, Garage Idea, інтерактивні лекції".
Про Social Business in UA як інтерактивну онлайн-платформу, яка сприяє розвитку підприємництва, сказано в огляді Офісу розвитку МСП, постійного консультативно-дорадчого органу при Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.
Коуч Каріна Санлайф в огляді на "Громадському просторі" радить звертатися до порталу тим, хто шукає анонси подій в царині соціального підприємництва та інструментів презентації своїх ідей та напрацювань: "Де можна навчитися презентувати свій проект соціального підприємства?Для цього варто відвідати хакатони, тренінги та інші заходи, де є можливість в живому спілкуванні проконсультуватися профільними фахівцями різних галузей і обмінятися досвідом з однодумцями. Анонси таких заходів з інформацією про організаторів і експертів публікуються на сторінці Social Business In UA https://www.facebook.com/socialbusinessinua/".
Business Navigator пише, що "Портал socialbusiness.in.ua висвітлює діяльність проекту «Соціальне підприємництво: досягнення соціальних змін за ініціативою “знизу”» - наймасштабнішого в Україні із розвитку соціального бізнесу. З 1 березня 2018 року по 31 серпня 2020 року організатори та учасники проекту розвивають професійний потенціал соціальних підприємців, формують суспільну думку, будують екосистему для розвитку, адвокатують сприятливе законодавство.
Портал містить, зокрема, календар подій і заходів, де навчають та допомагають розвинути та втілити ідею створення бізнесу із соціальною місією; карту існуючих підприємств.
Також тут розміщена корисна добірка книг, яку, на думку засновників проекту, має прочитати кожен соціальний підприємець для розуміння себе, власної справи та її соціального значення".
На порталі суспільно активних громадян ГУРТ у рубриці "Інформатор" про портал ідеться в контексті онлайн-консультації із соціального підприємництва: "Ви соціальний підприємець або хочете ним стати? Не знаєте, як розпочати соціальний бізнес? Зіштовхнулися з викликами і шукаєте фахової поради? Не маєте ресурсів на платні консультації кваліфікованих юристів, фінансистів та керівників соціальних підприємств? Запитайте в тих, хто знає, розуміє і вміє пояснити. Отримайте фахову відповідь, не втрачаючи ні часу, ні коштів. Проєкт «Соціальне підприємництво: досягнення соціальних змін за ініціативою «знизу», що втілюється за підтримки ЄС, дарує вам:
- 300 індивідуальних онлайн-консультацій,
- підкріплених нормативно-правовими актами або успішними прикладами,
- до 30 вересня 2020 року
- безкоштовно".
Ділове видання delo.ua оглядає можливості для розвитку соціального підприємництва в Україні за матеріалами порталу
"Цей ресурс перевершив будь-які сподівання. Створений у стилістиці Material Design та зі струнким UX-ом проведеним ще на початку, цей сайт став найбільшою базою знань для соціальних підприємців всієї України. Зручна система тегів та напрямків, велика кількість відвідувачів та просте модерування – ось головні складові успіху платформи", - так описала результати своєї технічної розробки IT-компанія "Маверікс".
Матеріали нашого порталу цитують і науковці. Так доктор економічних наук Т.І. Лункіна, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Миколаївського національного аграрного університету посилається на публікації socialbusiness.in.ua про корпоративну соціальну відповідальність і про дискусію довкола закону про соціальне підприємництво у своїй науковій статті "Соціальне підприємництво в Україні як сучасний тренд розвитку: особливості, фінансові аспекти".
Група дослідників з Одеського національного університету імені Мечникова звертається до Бази соціальних підприємств на нашому порталі для підготовки статті "Економічна історія та історія економічної думки".
Низка аналітичних матеріалів порталу увійшла до звіту Pact Ukraine "Екосистема соціального підприємницва в Україні: виклики та можливості".