Уперше в Україні вийшов друком посібник для викладачів соціального підприємництва. 16-17 листопада 2019 року в Києві двадцять наймотивованіших викладачів українських вишів стали учасниками тренінгу з ефективного викладання дисципліни на бакалаврських або магістерських програмах.
«У 2018-2019 навчальному році курс відпілотований у Школі соціальної роботи НаУКМА та в Українському католицькому університеті. З 2019 року дисципліну вивчатимуть і студенти магістратури факультету економіки та менеджменту Харківського національного університету будівництва та архітектури», - повідомив координатор проекту ЄС ««Соціальне підприємництво: досягнення соціальних змін за ініціативою «знизу» Дмитро Гаврилюк.
«У сучасному світі професії вимагають знань з інших спеціальностей, підприємницьких навичок. Наша оновлена освітня програма передбачає опанування соціального підприємництва, оскільки показує нові напрямки та форми здійснення бізнес-діяльності. Пілотуючи курс, ми переходимо до прикладного типу занять: студенти розробляють проєкт реального соціального бізнесу, зустрічаються з представниками соціального підприємництва Харкова», - розповідає Валентина Смачило, кандидат економічних наук, доцент, професор кафедри економіки Харківського національного університету будівництва та архітектури.
Посібник для викладачів у вільному доступі: https://bit.ly/2CNVY7R. Співавтор книги Артем Корнецький, доктор філософії, доцент Українського католицького університету, розробник та викладач курсу “Соціальне підприємництво” у трьох українських університетах коментує: «Посібник укладений так, що викладач може його взяти – і проводити заняття. У книзі містяться основні поняття, українська практика, вправи, варіанти проектної роботи і силабус (короткий опис дисципліни і методик викладання). Ми робили акцент на методиці outreach project: студенти розробляють інтелектуальний продукт (HR-стратегію, новий товар чи послугу) для реального соціального підприємства, і їхні напрацювання запроваджуються в бізнесі».
«Дводенний тренінг саме для викладачів соціального підприємництва у вищій школі в Україні відбувся вперше. Тренування не можливе, коли годинами сидиш за партою. Тому для нас важливо було навчати через рухливі вправи; створення спільноти, яка взаємодіятиме і після тренінгу, та зустрічі викладачів із практиками, засновниками соціальних підприємств «ЛавГав», «Ветерано Брауні» та RE:ban. Особливо популярною на нашому заході була сесія про інструменти IT для викладання», - поділився враженнями Василь Назарук, програмний менеджер Western NIS Enterprise Fund, розробник та викладач курсу “Соціальне підприємництво” в НаУКМА та УКУ.
Посібник і тренінг для викладачів соціального підприємництва реалізовані в межах проекту «Соціальне підприємництво: досягнення соціальних змін за ініціативою «знизу» за фінансової підтримки Європейського Союзу, який впроваджується БО «Український форум благодійників» спільно з сімома організаціями-партнерами з України, Латвії та Литви.