Перші інвестиції від USVF (Український соціальний венчурний фонд) отримали 5 соціальних підприємств на конференції "Імпакт-інвестування: перший досвід і погляд у майбутнє" в Києві 27 лютого 2020 р.
Частково-поворотні гранти на загальну суму 13 тисяч євро поділили між собою:
1. Майстерня екосувенірів WoodLike (м. Костянтинівка Донецької області)
Виробництво екосувенірів з деревини. 10% від чистого прибутку спрямовується на культурні та освітні ініціативи на Донеччині.
Сума інвестиції - 95 тисяч грн
2. Інклюзивна кав'ярня-кондитерія "Старе Місто" (Луцьк) Реалізація кавових напоїв та кондитерських виробів 50% працевлаштованих на підприємстві людей є людьми з синдромом Дауна + підтримка соціальних, культурних заходів та проектів громадської організації батьків дітей з синдромом Дауна та іншими порушеннями.
85,5 тисяч грн
3. Контакт-центр Simka (Тернопіль)
Мережа віддалених контакт-центрів, орієнтована на працевлаштування людей з інвалідністю і всіх, кому в силу певних обставин важко працювати не дома, або повний робочий день. 70% працевлаштованих на підприємстві людей є людьми з інвалідністю
69 тисяч грн інвестицій.
https://simka.co.ua
4. Re:ban (Київ)
Виготовлення із використаних рекламних банерів нових крафтових речей (рюкзаки, сумки, косметички та ін.) Зменшення кількості відходів банерної тканини (2000 кв.м вже перероблено) та популяризація культури екологічного споживання + працевлаштування осіб пенсійного віку
46 тисяч грн
5. ІнваФішки (Київ)
Розробка, виготовлення та реалізація онлайн товарів, які сприятимуть підвищенню рівня самостійності людей з інвалідністю та надання консультацій 10% від чистого прибутку направляється на фінансування ГО «Всеукраїнське об’єднання осіб з інвалідністю «Група активної реабілітації» + безкоштовні консультації
46 тисяч грн
https://invafishki.shop
Український соціальний венчурний фонд: як це працює
USVF інвестує та підтримує соціальні підприємства, в основі бізнес-моделей яких лежить досягнення соціальних та екологічних змін. Український соціальний венчурний фонд заснований наприкінці 2019 року чотирма організаціями: School of ME, SILab Ukraine, Western NIS Enterprise Fund, Kinderhilfswerk ChildFund Deutschland, щоб забезпечувати фінансову підтримку соціальним підприємствам для запуску і масштабування. Перший конкурс фонду відбувся на початку 2020 року. Журі розглянуло близько 70 заявок. Серед основних критеріїв оцінювання соціальних підприємців були життєздатність і сталість бізнес-моделі, а також актуальність соціальної місії.
Щоб позмагатися за інвестицію, соціальні підприємці повинні були зареєстрували свою організацію відносно недавно (до 2-х років), бути успішними випускниками інкубаційної чи акселераційної програми для соціальних підприємців або іншу навчальну програму з підприємництва; розробити прототип товару або послуги і мати перші продажі.
Переможці конкурсу пообіцяли повернути 10% від наданої суми у фонд USVF уже за рік.
Social Business In UA
Конференція "Імпакт-інвестування: перший досвід і погляд у майбутнє" в Києві 27 лютого 2020 р. в межах проекту ЄС "Соціальне підприємництво: досягнення соціальних змін за ініціативою "знизу". Троє із п'яти переможців конкурсу USVF - випускники Акселератора соціального підприємництва SELab.