Цього року мені неймовірно пощастило – одразу після успішного складання сесії (навчаюсь в інституті кіно та телебачення ім.Карпенка-Карого) я потрапив на такий крутий захід, як «Літня школа соціального підприємництва» в Одесі.
Що таке соціальне підприємництво, які основні його риси та цілі – я вже знав, але це все теорія. І стикаючись з практичними питанням в реалізації своїх задумів я, та мої друзі, досить часто почувались необізнаними і діяли виключно інтуїтивно, інтерпретуючи якісь теоретичні засади по-своєму.
У нас є своя мрія – знімати якісні, цікаві, бажано – позитивні, ролики (або кінострічки) на соціально-значущі теми. Досвід вже є. Ми вміємо це робити, добре працюємо в команді та бажаємо бути корисними та відомими. А от як шукати кошти на свої проекти, як презентувати свій продукт, як долучити інших до його створення та врешті-решт – просто як скласти бізнес-план та дати собі можливість здійснювати свою мрію – цього я не знав.
І всьому цьому я почав навчатися саме тут - на «Літній школі соціального підприємництва».
Все дійсно було круто – від проїзду до такого чудового міста, як Одеса і поселення майже на Дерибасівській - до крутих спікерів, які охоче ділились своїми знаннями. Тому у підсумковій анкеті в мене одні «5 балів» по всіх пунктах. Але особливо (те, що назавжди) – то щоденна «практика пітчингу» (Олександр Кайгородов), «партизанський маркетинг» - як просувати бренд (Сергій Ярмоз) та особлива атмосфера Школи і, звичайно, - спілкування з тими всіма неймовірними людьми (і організаторами, і спікерами, і учасниками), які не лише вірять в зміни та надихають, а й самі їх творять!
Звичайно, за п'ять днів, навіть за напруженим графіком, освоїти таку велику тему, як соціальне підприємництво - неможливо. Але основні напрямки, такі як: мотивація лідера та команди, фінансове планування, вимірювання впливу діяльності соціального підприємства на суспільство, взаємодія з партнерами та окремі юридичні питання ми розглянули і тепер в мене є маршрут, за яким я можу самостійно поглиблювати свої знання та застосовувати їх на практиці.
До речі, з собою всім учасникам дали книгу (я б сказав – посібник): «Соціальне підприємництво: від ідеї до суспільних змін» - зараз читаю приклади вдалих та невдалих (!) бізнес-планів соціальних підприємств і практичний кейс «Теплого міста» та комплект моделей соціальних підприємств України з практичними рекомендаціями, прикладами бізнес-ідей та зрозумілою навіть для таких початківців, як я, структурою.
Вдячний організаторам за таку форму навчання, за насичений графік, за професійних спікерів та координаторів, за доброзичливу сприятливу атмосферу та за майже повну відсутність організаційних питань (тому що при такій вдалій організації питань майже не виникало).
Маю надію зустрітися ще з учасниками, а можливо – з кимось з них разом реалізувати гарний соціальний проект.
Бажаю всім учасникам натхнення та успіху в соціальному підприємництві і вважаю, що перший крок до цього успіху я особисто зробив саме тут, в Одесі, в «Літній школі соціального підприємництва»!
Дуже рекомендую всім зацікавленим, хто ще не був і сподіваюсь на подальші запрошення від #SocialBusinessInUA
З повагою – Олексій Самбор, завжди готовий до спілкування та співпраці представник ГО «Відкритий світ і Україна», Запоріжжя