Відповідь: Ірина Манжос, онлайн консультант:
Серед організаційно-правових форм, які дозволяють займатися підприємницькою діяльністю в Україні на сьогодні немає окремого виду «соціальне підприємство». Тому якщо хтось планує запустити власний «соціальний» стартап повинен вивчити особливості існуючих форм: ФОП (фізична особа підприємець), ТОВ (товариство з обмеженою відповідальністю), ГО (громадська організація) тощо. Кожна з них має свої особливості, переваги а також недоліки.
Тому при виборі того чи іншого виду підприємства, потрібно враховувати як ці особливості, так і той вид діяльності яким Ви плануєте займатись.
Наприклад якщо у Вас ГО, можна займатись наданням послуг (освітніх, догляд за літніми людьми і т.д.). Якщо Ви плануєте займатися виробництвом або продажами, то краще відкривати ФОП або ТОВ.
На початку діяльності Вашого бізнесу, засновник або засновники будуть виконувати одночасно кілька функцій: керівництво, планування, продажі, реклама і т.д. Можливо Ви або Ваші колеги мають досвід у підприємництві, або продажах. Якщо ні, тоді раджу залучити до команди досвідчену людину яка знається на тих функціях які передбачають генерування прибутку. Також корисно буде пройти навчання (школа бізнесу, акселератор та подібні курси) з соціального підприємництва. Та знайти ментора, якій зможе не тільки раз чи два проконсультувати, але і підтримувати протягом часу, коли Ваш стартап не «стане на ноги».