Коротка відповідь
Громадська організація має право включити у витрати діяльності суму нарахованої заробітної плати та нарахування ЄСВ (22%) співробітникам (у т.ч. директору та бухгалтеру) відповідно до ст. 133.4. ПКУ.
Джерела використання доходів, у т.ч. на заробітну плату відображаються в кошторисі , в якому збалансовані доходи та витрати. Законодавство про громадські об'єднання не містить обмежень щодо витрат на утримання, у т.ч. розмір витрат на заробітну плату адміністративно- управлінського персоналу. Таким чином, розмір заробітної плати директора та бухгалтера встановлює уповноважений на це орган з урахуванням правила забалнсованості доходів та витрат.
Повна відповідь
Громадське об'єднання зі статусом юридичної особи для виконання своєї статутної мети (цілей) має право володіти, користуватися і розпоряджатися коштами та іншим майном, яке відповідно до Закону про об'єднання громадян передане такому громадському об'єднанню його членами (учасниками) або державою, набуте як членські внески, пожертвуване громадянами, підприємствами, установами та організаціями, набуте в результаті підприємницької діяльності такого об'єднання, підприємницької діяльності створених ним юридичних осіб (товариств, підприємств), а також майном, придбаним за рахунок власних коштів, тимчасово наданим у користування (крім розпорядження) чи на інших підставах, не заборонених законом. (ст. 24 Закону про об’єднання громадян) Статут громадського об'єднання має містити відомості про (ст. 11 Закону про об’єднання громадян): -джерела надходження і порядок використання коштів та іншого майна громадського об'єднання (абз. 8 ст. 11 Закону про об’єднання громадян) - заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників у розумінні Цивільного кодексу України), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб (ст. 133.4 Податкового кодексу України) Неприбуткова організація має право використовувати працю найманих працівників і нараховувати та сплачувати за неї винагороду.
Розмір винагороди визначається керівництвом у межах його повноважень і засновниками або вищим органом такої організації. Як правило, у статуті неприбуткової організації зазначається, що надходження коштів (доходи) та їх витрачання (витрати) на кожний рік (декілька років, квартал) визначаються кошторисом, який затверджується уповноваженим органом.
Кошторис – це основний документ, за допомогою якого неприбуткова організація контролює доходи і витрати, джерела їх надходження, напрямок використання і зв'язок зі статутною діяльністю. Зазвичай кошторис є переліком сум очікуваних доходів і запланованих витрат. При цьому доходи і витрати повинні бути збалансовані.
Єдиного нормативного документа для всіх неприбуткових організацій щодо складання кошторису немає. Є такий документ для складання кошторису бюджетними організаціями. Громадськими об'єднаннями кошторис складається в довільній формі. За основу складання кошторису в таких організаціях можна взяти Порядок, затверджений для бюджетних організацій.