Вибір організаційно-правової форми соціального підприємства залежатиме від цілої низки факторів, зокрема таких як запланований вид діяльності, обсяг обороту, кількість задіяних учасників тощо.
Найбільш зручними в управлінні і утриманні та придатними для ведення бізнесу, включаючи соціальне підприємництво, в Україні зарекомендували себе такі форми як фізична особа – підприємець та товариство з обмеженою відповідальністю.
Так, наприклад, відкриття магазину з оборотом до 5 млн. грн. на рік може бути здійснене ФОП 2 групи. Магазин може фактично управлятись і декількома ФОП, які орендують приміщення магазину тощо.
В деяких сферах придатними можуть бути й інші організаційно-правові форми, наприклад в сфері освіти деякі дитсадки і школи створені у формі приватних підприємств чи приватних установ, хоча я вважаю, що майбутнє за господарськими товариствами, зокрема ТОВ.
Якщо соціальне підприємництво грає допоміжну роль, воно може реалізуватись і в рамках таких організаційно-правових форм як громадські об’єднання чи благодійні організації. Звісно, за умови, що воно сприяє реалізації основних статутних цілей і завдань відповідних організацій.