Вхід Реєстрація

“Ясна річ” – доброчинна крамниця

Підприємство

Контакти

Детальна інформація

  • Сфера бізнесу: Екологія, Інше
  • Тип соціального підприємства: Інше, Працевлаштування вразливих груп, Реінвестування прибутку
  • Заради кого працюєте: Громади, Жінки, Літні люди, Люди з особливими потребами, Люди у складних життєвих обставинах, Тварини
  • Дата заснування: 07.01.2014
  • Організаційна форма: ФОП
Про підприємство

Благочинна крамниця "Ясна річ" - це місце, куди клієнти/-ки приносять свої зайві речі. Ми приймаємо їх безкоштовно та розподіляємо одяг та інші предмети у фонди, що підтримують людей у скруті. Частину краму ми продаємо в "Ясній речі" за доступною ціною. 25 % прибутку йде на вирішення місцевих соціокультурних завдань. Ми обираємо ініціативи на конкурсній основі, віддаючи перевагу низовим локальним спільнотам. Крім того, крамниця надає роботу трьом продавчиням із групи ризику: пенсіонерці, переселенці та багатодітній мамі.

Послуги

Ми продаємо вживані й нові речі (одяг, взуття, аксесуари, книги тощо) та приймаємо їх безкоштовно у харків'ян. Консультуємо тих, хто має запитання про соціальне підприємництво. Проводимо заходи з популяризації "свідомого споживання".

Місія підприємства

Ми працюємо для того, щоб взяти участь у доброчинності, допомогти довкіллю та щоб іншим було просто, легко і приємно.

Історія створення

"Ясна річ" постала на місці першої у Харкові соціальної крамниці "Шафа добра" (раніше “Шкаф добрых вещей”, 2014 рік). У березні 2018 року відбувся ребрендінг крамниці, дещо змінилася концепція, і тепер це "Ясна річ". Розповідає засновниця крамниці Наталя Рябуха: "Магазин «Шкаф добрых вещей» был открыт 7 января 2014 года, накануне событий, свидетелями которых никто из нас никогда не предполагал стать. Но произошло то, что произошло, и мы работали все это время, собирая помощь по крупинкам. Так делали многие в Харькове… может быть поэтому в наш дом не пришла война. Однако, когда немного отпустило, я почувствовала дикую усталость и огромное желание передать благотворительный магазин в надежные руки, чтобы он продолжал приносить пользу всем. Таким образом, в 2016 году магазин перешел в управление БФ «Харьковский центр помощи беременным» . К этому времени он сменил название на «Шафа Добра» и в 2017 открылся второй магазин на улице Короленко,12. В этот период большое количество беременных женщин и одиноких мам получили материальную поддержку благодаря успешной работе магазина. И вот, в 2018 году, мы приняли совместное решение о том, что эти два магазина будут работать по разным концепциям: «Шафа добра» на улице Короленко останется в управлении благотворительного фонда и все вырученные деньги будут направлены на реализацию проектов фонда, а магазин на ул. Полтавский шлях будет развивать мелкие и крупные инициативы Харькова и области. Мы надеемся, что такой путь будет более эффективным и полезным, он сможет открыть возможности для большего количества людей реализовать задуманное и сделать любимую улицу, район, двор или школу более привлекательной и комфортной."

Історія успіху

Від свого заснування 2014 року крамниця змогла врятувати від звалища сотні тон речей, допомогти тисячам людей прилаштувати свої зайві речі, а іншим людям отримати їх безкоштовно або придбати дуже дешево. Справу починали волонтери, а тепер ми офіційно працевлаштували кількох жінок. Ми розширюємося й шукаємо місце для нової крамниці. Наша історія надихає інших, нам пишуть, приходять, запитують, знімають сюжети, а ми залюбки ділимося досвідом. Однак, наш успіх не наша приватна справа, це щоденні добрі наміри й зусилля багатьох харків'ян і харків'янок, що піклуються про свій Дім та інших людей.

Реалізація місії підприємства

Щомісяця ми приймаємо від людей кілька тонн речей, 90% яких передаємо на доброчинність, а решту продаємо в крамниці. Щомісяця ми підтримуємо грошима важливі для Харкова проекти (центр для людей з інвалідністю та сиріт "Летючий дім", волонтерський марафон, "День музики в Харкові", "Лікарняні клоуни" тощо). Наша крамниця - це майданчик, де соціальні ініціативи з усієї України можуть продати свою продукцію та повернути 100% прибутку собі. Ми регулярно проводимо освітні заходи в крамниці для популяризації "свідомого споживання" та соціального бізнесу.

Прибуток та фінансові показники

25% прибутку йде на підтримку соціально значущих місцевих ініціатив.

Вплив діяльності

Попри свій комерційний статус, благодійна крамниця “Ясна Річ” має велику соціальну цінність для локальної громади. Ця цінність охоплює одразу декілька сфер: благодійність: кожен клієнт крамниці є або дарувальником або бенефіціаром, який отримує допомогу від проекту. стан довкілля: ми проводимо публічні заходи на тему свідомого споживання та воркшопи з реюзу та апсайклінгу. Проте, що важливіше, в основі нашої діяльності лежить бажання зменшити частку текстильних відходів, які потрапляють на звалища. економія: крамниця продає якісні речі вторинного вжитку за цінами, нижчими ніж у мережевих секонд хендах, що робить їх більш доступними для людей з низькими доходами (студенти, пенсіонери, ВПО). працевлаштування: ми свідомо влаштовуємо ті категорії громадян, яким найважче знайти роботу:

Редактори

Ясна Річ Відвідувач

Lorem ipsum dolor.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Vel molestias laboriosam quas esse nostrum.

Шукайте

Реєструйтеся

Додавайте

Навчайтеся

Реєстрація

Вже маєте аккаунт? Вхід
Реєстрація через

Шукайте

Реєструйтеся

Додавайте

Навчайтеся

Вхід

Ще немає аккаунту? Зареєструйтеся
Вхід через

Шукайте

Реєструйтеся

Додавайте

Навчайтеся

Відновлення паролю

Шукайте

Реєструйтеся

Додавайте

Навчайтеся

Відновлення паролю

Шукайте

Реєструйтеся

Додавайте

Навчайтеся

Відновлення паролю